Користуватися газовими приладами дозволено особам ознайомлених із “Правилами безпечного користування газовими приладами”.
- Перед включенням опалювального приладу необхідно обов’язково ознайомитись з інструкцією щодо його експлуатації. Приміщення, де встановлений котел, повинне мати вільний доступ повітря ззовні та вентиляційну витяжку біля стелі. Неправильне користування котлом може спричинити наслідки отруєння чадним газом, ознаками якого є важкість в голові, сильне серцебиття, порушення рухових функцій, непритомний стан.
- Перевірити заповнення водою опалювальної системи. При цьому воду в системі опалення рекомендується міняти не частіше 1 разу на рік. Використання котла для прямого підігріву водопровідної води шляхом пропускання її через теплообмінник котла не допускається.
- Перевірити стан запірних пристроїв. Кран на спуску газопроводу до котла повинен бути закритим, ручка терморегулятора повинна бути в положенні «викл.»/«0».
- Перевірити наявність тяги шляхом піднесення до щілини газовідводу смужки паперу. Смужка паперу повинна втягуватися всередину газовідводу. За відсутності тяги запалювати газові пальники забороняється.
- Відкрити вхідний кран на газопроводі і подати газ до пальникового пристрою котла.
- Запалити сірник або паперовий джгут, піднести до запального пальника, і переконатися, що газ на запальному пальнику горить.
- Почекати не менше 5-10 хвилин для прогрівання топки і газоходів котла і переконатися в стійкій роботі запального пальника. Якщо полум’я згасне, розпалювання повторити.
- Після запалювання запального пальника відкрити повністю ручку доступу газу на основні пальники і переконатися візуально, що вони працюють. Встановити ручкою необхідну температуру опалювальної води.
Необхідні умови Вашої безпеки під час роботи опалювального приладу:
Щоб уникнути нещасних випадків і псування котла забороняється:
— експлуатувати котел з несправною газовою автоматикою;
— користуватися гарячою водою опалювальної системи для побутових цілей;
— застосовувати вогонь для виявлення витоків газу. Для цього користуйтеся мильною емульсією;
— класти на котел і трубопроводи та зберігати поблизу легкозаймисті предмети;
— включати котел за відсутності тяги в димоході і без попереднього заповнення системи опалювання та котла водою.
При необхідності в додатковій консультації щодо роботи опалювальних приладів, або при несправності газового обладнання просимо Вас, шановні Споживачі, звертатись в районні дільниці газового господарства. Самостійний ремонт газового устаткування може мати трагічні наслідки для Ваших рідних та близьких.
При виявленні запаху газу негайно повідомляйте аварійну газову службу за телефоном 104.