Яких нескладних правил слід дотримуватися при розпалюванні газового котла?

Користуватися газовими приладами дозволено особам ознайомлених із “Правилами безпечного користування газовими приладами”.

  1. Перед включенням опалювального приладу необхідно обов’язково ознайомитись з інструкцією щодо його експлуатації. Приміщення, де встановлений котел, повинне мати вільний доступ повітря ззовні та вентиляційну витяжку біля стелі. Неправильне користування котлом може спричинити наслідки отруєння чадним газом, ознаками якого є важкість в голові, сильне серцебиття, порушення рухових функцій, непритомний стан.
  2. Перевірити заповнення водою опалювальної системи. При цьому воду в системі опалення рекомендується міняти не частіше 1 разу на рік. Використання котла для прямого підігріву водопровідної води шляхом пропускання її через теплообмінник котла не допускається.
  3. Перевірити стан запірних пристроїв. Кран на спуску газопроводу до котла повинен бути закритим, ручка терморегулятора повинна бути в положенні «викл.»/«0».
  4. Перевірити наявність тяги шляхом піднесення до щілини газовідводу смужки паперу. Смужка паперу повинна втягуватися всередину газовідводу. За відсутності тяги запалювати газові пальники забороняється.
  5. Відкрити вхідний кран на газопроводі і подати газ до пальникового пристрою котла.
  6. Запалити сірник або паперовий джгут, піднести до запального пальника, і переконатися, що газ на запальному пальнику горить.
  7. Почекати не менше 5-10 хвилин для прогрівання топки і газоходів котла і переконатися в стійкій роботі запального пальника. Якщо полум’я згасне, розпалювання повторити.
  8. Після запалювання запального пальника відкрити повністю ручку доступу газу на основні пальники і переконатися візуально, що вони працюють. Встановити ручкою необхідну температуру опалювальної води.

Необхідні умови Вашої безпеки під час роботи опалювального приладу:
Щоб уникнути нещасних випадків і псування котла забороняється:
— експлуатувати котел з несправною газовою автоматикою;
— користуватися гарячою водою опалювальної системи для побутових цілей;
— застосовувати вогонь для виявлення витоків газу. Для цього користуйтеся мильною емульсією;
— класти на котел і трубопроводи та зберігати поблизу легкозаймисті предмети;
— включати котел за відсутності тяги в димоході і без попереднього заповнення системи опалювання та котла водою.
При необхідності в додатковій консультації щодо роботи опалювальних приладів, або при несправності газового обладнання просимо Вас, шановні Споживачі, звертатись в районні дільниці газового господарства. Самостійний ремонт газового устаткування може мати трагічні наслідки для Ваших рідних та близьких.
При виявленні запаху газу негайно повідомляйте аварійну газову службу за телефоном 104.