Питання безпеки споживача

Чи є якісь зобов’язання у споживача перед оператором системи після зміни постачальника? (Оплачувати послуги, відвідувати представництва і т.д.)

Зміна постачальника не перериває дію укладених договорів про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії споживачу та не скасовує зобов’язання сторін таких договорів.
Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі – ПРРЕЕ), надається право Споживачу лише змінити варіант оплати послуг з розподілу/передачі: така оплата може відбуватись або споживачем безпосередньо оператору системи напряму, або через діючого постачальника.
У будь-якому разі, відмітка про обраний варіант оплати послуг з розподілу має міститись у договорі про постачання електроенергії з обраним постачальником.
Всі інші положення договорів з операторами системи продовжують діяти, і відповідно зобов’язання мають виконуватись, а рахунки – оплачуватись.

Де взяти споживачу ЕІС-код точки обліку?

ЕІС-код точки обліку – це ідентифікаційний код на ринку електричної енергії в Україні на базі використання системи ідентифікації ЕІС ENTSO-E.
Кожен Оператор системи розподілу зобов’язаний присвоїти ЕІС-коди точкам обліку електричної енергії (лічильнику). Зазвичай його можна побачити в Заяві-приєднання до умов Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (тобто в Договорі на розподіл з Обленерго).

Чи потрібно переукладати договір з Оператором системи розподілу, при зміні постачальника електроенергії?

З Оператором системи розподілу Споживач укладає договір про розподіл електричної енергії. Даний договір залишається актуальним незалежно від того, хто здійснює постачання електричної енергії споживачу.

Різниця між кВт.год і МВт.год? Чому Акти купівлі-продажу стали формувати з МВт.год?

Загальноприйнятою одиницею вимірювання електричної енергії (активної) є кіловат-година (кВт.год).
Приставки кіло- (к) і мега- (М) – це форми скороченого запису числових величин споживання електроенергії у ват-годинах (Вт.год). Для прикладу:
1 000 000 Ват = 1000 кілоВат = 1 МегаВат.
На оптовому ринку за прийняту одиницю виміру купленої-проданої електричної енергії Правилами ринку встановлено мегават-годину (МВт.год), тому і в роздріб споживачі отримують такий же формат запису споживання.

Кому потрібно передавати покази лічильника електроенергії?

Покази лічильників приймає як постачальник електроенергії, так і оператор системи розподілу. Різниця в тому, що постачальник може відразу розрахувати вартість і сформувати рахунок, а оператор системи розподілу тільки приймає показники.